חתול תעלול ההצגה והתערוכה
[ 29/5/2016 ]

תיאטרון המדיטק חולון מעלה  הצגה  "חתול תעלול"  על פי ספרו של דוקטור סוס.
ביים את ההצגה רוני פינקוביץ
ההצגה החגיגית התקיימה בשבת 28.5.16 לפני אולם מלא בהצלחה גדולה. 
אהבתי מאד את ההצגה הקשר בין הספר  לבמה הודגש באופן מקורי ונפלא. חתול תעלול היה וירטואוזי, דבר אחד ודבר שניים היו חביבים, ואפילו הדג בקומקום או בכד היה מכובד.
התפאורה הגמישה הייתה לפי ציוריו של דוקטור סוס. לדעתי הבמאי, רוני פינקוביץ פתר את כל הבעיות שהסיפור הציג בפניו - בגאונות. התמוגגתי.

הקישור :

חתול תעלול ההצגה. 

בצד ההצגה, בפואייה הנרחב של המדייטק התקיימה תערוכת מיצגים לפי יצירותי. את התערוכה הקימו תלמידי העיצוב בסמינר הקיבוצים ביזמתה ובהדרכתה של המורה הנפלאה, המעצבת פרידה שוהם.  מאחר ותלמידיה הכירו ואהבו במיוחד את השירים שראו בטלוויזיה, יצאו כל היצירות שבמיצג מתוך  טלוויזיות ושעשעו את ההורים והילדים.
התערוכה ריגשה אותי והראתה לי פנים חדשות ביצירותי שלא הייתי  מודעת להם. כושר ההמצאה של תלמידי העיצוב ושל מורתם המוכשרת הפתיעה אותי.
ריגשה אותי עד דמעות אשה שנגשה אלי וביקשה לספר על שירי "חיוכים" שאליו נקשרה במיוחד. היא ספרה לי שבצעירותה עברה מקריית שמונה לחולון. הרגישה הרגשה של זרות  והייתה בדיכאון. יום אחד היא שמעה את השיר חיוכים והתרשמה מהקטע "אדם הולך בעיר והיא שלו והיא זרה לו,  והוא שותק והעולם כול שותק, לפתע בדיוק מולו תינוקת התחייכה לו, והאדם צוחק והעולם כולו צוחק"   ועד היום כשהיא עצובה או מדוכדכת היא מדקלמת לעצמה את השורות האלה ומתעודדת.

אגב המיצג "חיוכים"  שבתערוכה כלל שתי טלוויזיות צבעוניות מקושטות, אחת נמוכה לילדים ואחת גבוהה למבוגרים.  ובתוכן מראות  שבמרכזן כדור אדום והן מעוטרות בכובע ליצן.. כל מי שמסתכל במראה רואה את עצמו  בתוך קופסת טלוויזיה עם אף אדום של ליצן וכובע של ליצן על ראשו, והוא מוכרח לחייך. נפלא.

אהבתי גם את המיצג של  השיר "בואי אמא"  (טלוויזיה גדולה מוליכה בעגלה טלוויזיה קטנטנה) וגם את "מקהלה עליזה" בה עץ ברוש ענקי פורץ ועולה מעל מרכז אורבני ומעל כל גורדי השחקים ונוגע בשמים עם צפרים שעליו.
בתערוכה העל גם את שירי הפתיחה שכתבתי לתכניות טלוויזיה, שבהם יכולים ילדים להיות מרקו, נילס אולגרסן וגיבורים אחרים של סדרות טלוויזיה.
כל הכבוד לפרידה שוהם ולתלמידיה.


עוד ב"מה חדש?"

"תני לו פרח" (שם זמני)   [ 12/9/2017 ]

"תני לו פרח" (שם זמני)

 ספר תרגומים  חדש עומד לראות אור בקרוב  בהוצאת פועלים הקיבוץ המאוחד. 

בין השירים:

צידה לדרך   [ 10/1/2017 ]

  

אמילי - מבחר משיריה של אמילי דיקינסון בתרגומה של לאה נאור   [ 2/11/2016 ]
מה חדש באתר   [ 12/10/2017 ]

במדור "שירים" נוסף פרק חדש "שירים חדשים" שירים שכתבתי אחרי שנת 1916

במדור "ספרים" נוספו פרטים על  מהדורה חדשה של הספר "צידה לדרך"

במדור"תרגומים" נוספו פרטים על הספר "אמילי" משירי אמילי דיקינסון  בתרגומי 

 נוספו קישורים לפרס אקו"ם על מפעל חיים, ולפרס דבורה עומר על מפעל חיים ועל תרומתי לספרות הנוער.

 

מהדורות חדשות לספרים "מקהלה עליזה" ו"חיוכים"   [ 21/4/2015 ]

למתגעגעים:
הספר "מקהלה עליזה  (שירי ילדים) ראה אור לראשונה בשנת 1980  עם ציוריה המקסימים של איה שמואלי.
הספר "חיוכים (רק שירי אהבה) ב- 1982. שני הספרים זכו להצלחה בזמנם ויצאו לאור במהדורות רבות אך אזלו מזמן. לשמחתי הם רואים עתה אור מחדש .

פרס מפעל חיים על תרומה מיוחדת לספרות הילדים בישראל   [ 17/2/2015 ]

ועדה ציבורית מטעם המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, בשיתוף משרד החינוך,  העניקה פרס מפעל חיים לסופרת לאה נאור
המרכז הישראלי לחדשנות בחינול פועל לקידום אוריינות בקרב תלמידים יוצאי אתיופיה.
הטקס התקיים בספרייה הציבורית בנתנייה, במעמד חלוקת תעודות הצטיינות בכתיבת חיבורים לתלמידי כתות ג' ד' ה' ו' מכל הארץ. רבים ממקבלי הפרסים היו יתלמידים יוצאי אתיופיה.
את הטקס הנחה טל מוסרי, בהשתתפות מרי אן שטיין, נשיאת קרן מוריה, מר דן פוטרמן  מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, ונציגים מהעיריוות ובתי הספר של התלמידים שהשתתפו בתחרות.

 

פרס מפעל חיים על שם דבורה עומר   [ 5/5/2014 ]

בתאריך 22.5.2014  קיבלתי פרס מפעל חיים לספרות נוער
 

נימוקי השופטים 

פרס מפעל חיים לספרות נוער זכתה הסופרת והמשוררת לאה נאור. שתורמת, מלווה ומעצבת מזה חמישה עשורים את עולם התרבות של ילדי ישראל. שיריה, תרגומיה, והמחזות שחיברה לילדים צעירים הפכו לנכסי צאן ברזל של תרבות הגיל הרך ולחלק בלתי נפרד מתרבות חדר הילדים.
קולמוסה של לאה נאור לא קיפח גם את בני הנעורים. נאור חיברה ביוגרפיות לבני הנוער. תוך שהצליחה להתניע את סקרנותם ואת התלהבותם מבלי שתוותר על דיוק היסטורי ומבלי שתיפול במכשלת הדידקטיות. בנוסף היא תרגמה בוירטואוזיות מספרות הילדים הקלאסית העולמית, והיטיבה לפנות אל הילדים גם דרך שפת המדיה הויזואלית, הטלוויזיה והתיאטרון. בתחום זה יצרת תכניות טלוויזיה ומחזות זמר המלווים דורות של ילדים החוזרים וקוראים בהם כספרים.

 

 

 

 

פרס אקו"ם   [ 4/2/2014 ]
מרכבה מזהב (שירים לפעוטות)   [ 31/10/2013 ]
בול מקהלה עליזה   [ 7/10/2013 ]

הבול

זרעים של מסטיק   [ 24/7/2013 ]